Nominendid 2019

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia nominendid (19):

Arvo Pärdi keskus – Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos).

Eesti Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel –  Kalle Vellevoog (JVR Arhitektid), Jaan Tiidemann (Ninja Stuudio), sisearhitekt Tiiu Truus (Stuudio Truus).

Eesti Kunstiakadeemia uus hoone – Joel Kopli, Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv, Eik Hermann (KUU Arhitektid).

Eesti Suursaatkond Moskvas  – Margit Argus, Margit Aule, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid).

Haapsalu piiskopilinnuse külastuskeskus-muuseum –  Margit Argus, Margit Aule, Elo-Liina Kaivo, Laura Ojala (KAOS Arhitektid).

Maakri kvartal –  arhitektuur: Rasmus Tamme, Kristjan Männigo, Kaido Areda.

Näitus „Liginull” – kuraatorid: Eik Hermann, Mihkel Tüür, Rene Valner.

Näitus „Nõrk monument” – kuraatorid: Laura Linsi, Ronald Reemaa, Tadeaš Riha.

Näitus „Oma tuba. Feminist küsimused arhitektuurile” – kuraator Ingrid Ruudi.

Näitus „Uude Maailma! Eesti arhitektid Torontos” – kuraator Jarmo Kauge.

Näitus „Uuri ruumi!” – kuraatorid: Katrin Koov, Kaire Nõmm, Kadri Klementi.

Näituse disain: Lübecki meistri Bernt Notke maali “Surmatants” uus ekspositsiooon –  KOKO Arhitektid (sisearhitekt Liis Lindvere).

Park Hotell Viljandi – Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann, Kalju Kisand (KAOS Arhitektid).

Projekt Tartu Toomkirik” raamat ning välinäitus avalikus ruumis – Kaur Alttoa, Krista Andreson, Raivo Randoja, Mariann Raisma.

Roseni hotell-korterelamu-büroohoone – Martin Aunin.

Suure-Jaani Tervisekoda –  arhitektuur: Alvin Järving, Mari Rass, Ott Alver, Kaidi Põder, Katrin Vilberg, Gert Guriev, Liina-Liis Pihu, Märten Peterson (Arhitekt Must); sisearhitektuur: Riin Kärema, Kerli Lepp, Mari Põld (Kuup Disain).

Valga keskväljak – Gianfranco Franchi, Chiara Tesi, Rea Sepping (Franchi Associati).

Tegevus – Jaak-Adam Looveeri arhitektuurialane tegevus.

Tegevus –  Ilona Gurjanova tegevus Disainiöö korraldamisel 14 aasta jooksul.

 

Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia nominendid (3):

Arvo Pärdi keskus –  Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos). Kohalik partner: Angela Talumets, Kristina Kurro, Tanel Teder, Ra Luhse (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal).

Eesti Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel – arhitektid: Kalle Vellevoog ja Jaan Tiidemann, sisearhitekt Tiiu Truus, maastikuarhitekt Lidia Zarudnaja, skulptor Kirke Kangro.

Eesti Kunstiakadeemia uus hoone – konkursi meeskond: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann (KUU Arhitektid). Projekti meeskond: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Rene Sauemägi, Kalle Komissarov; sisearhitektuur: Raul Tiitus, Tarmo Piirmets, Birgit Palk ja Inna Fleisher (Pink); maastikuarhitektuur: Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino Maastikuarhitektid); Eugen Habermanni projekteeritud hoone osa fassaadi renoveerimine: Katrin Etverk, Ketlyn Tänavsuu (Arhitektuuribüroo Katrin Etverk).

 

Eesti Arhitektide Liidu eramupreemia nominendid (7):

Eramu Kloogarannas – arhitekt Tanel Tuhal, sisearhitekt Reio Avaste; arhitektuuriprojektis töötas kaasa Eva Paeveer.

Eramu Nõmmel – arhitekt Andres Põime, sisearhitekt Liisa Põime.

Eramu Pirita-Kosel – arhitektid Maarja Kask, Karli Luik, Ralf Lõoke, Andro Mänd, Margus Tamm (Salto Arhitektuuribüroo), sisearhitekt Pille Lausmäe, maastikuarhitekt Reet Sillaots.

Eramu Tilgul – arhitekt Kaspar Kruuse (KAMP Arhitektid), sisearhitekt Hannelora Kääramees, haljastus: Kivisilla.

Laasuma suvetalu – arhitekt Enn Rajasaar (arhitektibüroo Enn Rajasaar), sisearhitekt Mari Koger.

Lusthoone saun – arhitektid Peeter Pere, Eva Kedelauk (Peeter Pere Arhitektid).

Suvila Murastes – arhitektid Koit Ojaliiv, Joel Kopli (KUU Arhitektid); projekti meeskond: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Rene Sauemägi; sisearhitekt Aet Piel (Aet Piel Disain).

 

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia nominendid (8):

„Balti paviljon”, Baltimaade ühine ekspositsioon Veneetsia XV arhitektuuribiennaalil 2016. aastal – kuraatorid: Kārlis Bērziņš (LV), Jurga Daubaraitė (LT), Petras Išora (LT), Ona Lozuraitytė (LT), Niklāvs Paegle (LV), Dagnija Smilga (LV), Johan Tali (EE), Laila Zariņa (LV), Jonas Žukauskas (LT).

Eesti Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel – arhiteketid Kalle Vellevoog ja Jaan Tiidemann; sisearhitekt Tiiu Truus; maastikuarhitekt Lidia Zarudnaja; skulptor Kirke Kangro.

Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni mälestusväljak – maastikuarhitektid Terje Ong, Kerli Irbo, Egar Kaare; arhitekt Tõnu Laanemäe; skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof.

Lääne tänav 11A mänguväljak Tartus – maastikuarhitektid: Mirko Traks, Karin Bachmann, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Juhan Teppart.

Paide keskväljaku ruumieksperiment –  arhitekt Elo Kiivet, kaasa töötasid Kalle Komissarov ja Kadri Kallaste; eestvedaja Maiko Keskküla; projektijuhid: Kaspar Tammist ja Tiit Kanne.

Põlva keskväljak – maastikuarhitektuur: Kaie Kuldkepp ja Helen Rebane (Nüüd Arhitektid), Egon Metusala (Arhitektuuribüroo MA).

Pärnu Iseiseisvuse väljak – maastikuarhitekt Kaie Kuldkepp, arhitektid: Helen Rebane ja Egon Metusala.

Valga keskväljak – Gianfranco Franchi, Chiara Tesi, Rea Sepping.

 

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominendid (25)

Arvo Pärdi keskus – Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos); kohalik partner: Angela Talumets, Kristina Kurro, Tanel Teder, Ra Luhse (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal).

ARS Projekt’i büroo –  Rene Safin, Reio Raudsepp (ARS Projekt).

Bernt Notke maali “Surmatants” uus ekspositsioon – Liis Lindvere.

Codeborne’i büroo – Marita Mätas, Kätlin Ölluk, Alina Undusk.

Eesti Kunstiakadeemia uue hoone sisearhitektuur – Tarmo Piirmets, Raul Tiitus; kaasa töötasid Birgit Palk, Inna Fleišer (Pink); arhitektuur: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Rene Sauemägi, Kalle Komissarov (KUU Arhitektid); maastikuarhitektuur: Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino).

Eesti Suursaatkond Moskvas – Margit Argus, Margit Aule, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid).

FRAKTAL’i büroo – Jan Skolimowski, Maie Raud (KAMP Arhitektid).

Harjumaa kohtuhoone –  sisearhitektuur: Ville Lausmäe, Peeter Klaas, Kadi Karmann, Pille Lausmäe, Gerly Vaikre, Kerli Lepp, Mirell Ülle, Anna Kangur; kaasa töötasid Maria Liiva, Kristiina Arusoo, Katrin Talvik; arhitektuur: Andres Siim, Kristel Ausing (Arhitektuuristuudio Siim & Kreis), peaarhitekt: Lauri Laisaar (Novarc Group).

IT-agentuuri uus peahoone – sisearhitektuur: Margit Teikari, Tuuli Trei; arhitektuur: Jaan Kuusemets, Üllar Ambos, Pille Noole, Ioannis Lykouras, Erko Luhaaru (DAGOpen ja LÜNK arhitektid).

Meelelahutuskeskus FORREST – autorid: Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Saarnak, Elin-Harriet Helemäe.

Näitus „MOEJOON: pidulik rõivamood 1920-1940″ – autor Ursula Sõber.

Näitus „Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile” – kuraator Ingrid Ruudi; erikülalised: Flo Kasearu, Laura Linsi ja Roland Reemaa; abilised: Jarmo Kauge, Tiiu Parbus; ruumiline kujundaja: Katrin Koov; graafiline kujundaja: Laura Pappa.

Näitus „Sots art ja mood. Konseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast” – Raul Kalvo, Helen Oja.

Park Hotell Viljandi – Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid).

Rapla Riigigümnaasium – sisearhitektuur: Kerli Lepp, Pille Lausmäe; arhitektuur: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Andro Mänd, Kaisa Simon (Salto Arhitektuuribüroo).

Restoran Pomo –  Anne Määrmann, Kristi Prinzmann.

Restoran R14 – Ville Lausmäe, Katrin Talvik.

Restoran Tokumaru kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn – Mari Põld (T43 Sisearhitektid), Tomomi Hayashi (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur), kaasa töötas Helen Teetamm.

Restoran Ülo – sisearhitektuur: Steve Heinlo, Ville Jehe, Indrek Unt; arhitektuur: Kauss Arhitektuur.

Siseakaitseakadeemia uus peahoone –  sisearhitektuur: Maarja Varkki, Hannelore Kääramees, Elina Steinpilm; arhitektuur: Eero Endjärv, Illimar Truverk, Janar Toomesso, Katrin Vannas, Hannelore Kääramees; kaasa töötas Karl Kiisel.

Suure-Jaani Tervisekoda –  sisearhitektuur: Kerli Lepp, Riin Kärema, Mari Põld; arhitektuur: Alvin Järving, Mari Rass, Ott Alver, Kaidi Põder, Katrin Vilberg, Gert Guriev, Liina-Liis Pihu, Märten Peterson (Arhitekt Must).

Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakond – Mari Põld (T43 Sisearhitektid), kaasa töötas Helen Teetamm.

Tallinna Tehnikakõrgkooli uuenemine – Margit Argus, Margit Aule, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid).

Theatrum – Ra Luhse; projekteerimismeeskond: Jekaterina Kljutšnik (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal), Heli Ernesaks, Mark Fink, Riina Ernesaks, Katrin Baumann, Manuel Cortes Fenollar (FE Arhitektid); kaasa töötasid: Lilja Blumfeld, Aive Sarapuu, Marius Peterson, Reho Pakats, Alar Vinkel.

Toom-Kuninga 21 korterelamu – sisearhitektuur: Kadri Tamme, Liis Saarnak, Elin-Harriet Helemäe; arhitektuur: Mihkel Tüür, Ott Kadarik (Kadarik Tüür Arhitektid).

 

Nominendid on tähestikulises järjekorras.

Laureaadid selguvad 6. detsembril, 2019.a. Kammivabrikus Tartus.

*

Hea ajakirjanik, autorite nimetamine teoste juures on kohustuslik.