Estonian Landscape Architects Union / public space 2018 winner
Authors
Liina Einla, Edgar Kaare, Liisa Sekavin, Kerli Irbo (Maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum)
Completed
2017
Photos
Erge Jõgela

Žürii kommentaar

Ühele maastikuarhitektuuribüroole oli aasta külluslik – aastatepikkuse sihikindla töö viljad said valmis. TajuRuum esitas kandidaatidena neli avaliku ruumi objekti, mis žürii hinnangul on kõik võrdselt head ja tunnustust väärivad, sestap ei toogi aasta 2018 mitte üht valitud preemiatööd, vaid ühe preemiabüroo. Valminud objektid paiknevad laiali üle Eesti, igal tööl on oma isikupära, funktsioon ja paiga vaim. Samas on neis tunda ühtset käekirja – head ruumitaju – just TajuRuumi nime vääriliselt.

Kõige suuremat rahu ja harmooniat õhkub Teemanti pargist Laagris. Looduse komponendid – voolav vesi, vahelduv reljeef ning väärikad põlispuud – pakuvad inspireeriva keskkonna, milles maastikuarhitekt on tegutsenud taktitundeliselt, väärtustades olevat ja luues uusi kutsuvaid vorme ja ruume. Kujundatud ala piir on hägus, see hajub väga sujuvalt linnakeskkonda, iga lisatud detail istub valatult.

Teele Nigola,

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia žürii esinaine

Vaata ka TajuRuumi projekte Annelinna kergliiklustee, Naerumaa lasteaed, Mäetaguse põhikooli välisruum

  681

The focus of Teemant park is on the river, opening it and bringing it closer to the residents, similarly the bridge and connecting the network with other parks. The aim of the reconstruction of the area was to shake off the image of Laagri as a passive bedroom suburb and turn it into an active and comfortable environment where people want to stay outdoors, go for a walk and meet up. We want to safeguard our people at all ages but also seem inviting to visitors. The cooperation with TajuRuum was definitely a good experience. We felt trust and sense of security, and in addition to Teemant Park, we asked them to make adjustments also to some other projects that we have not executed yet. The practical yet innovative vision befitted our approach. And it is also very beautiful.
Andres Laisk, Head of Saue Municipal Government

Maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum projekteerib välisruume. Büroo kujundab peamiselt avalikke ja poolavalikke ruume, nagu parke, tänavaid, väljakuid ja õppeasutuste hoovialasid, aga tegeleme ka eraaedade, kortermajade, tehaste ümbrustega jms. Koostame lahendusi ideekonkursi eskiisist kuni tööprojekti staadiumini. Iga projekt on väljakutse ning hoiame teemaderingi võimalikult avarana.

Igapäevaselt teeme tööd selle nimel, et tõsta targalt valitud lahenduste kaudu meie elukeskkonna kvaliteeti. Meie tugevus peitub erinevate spetsialistide koostöös, osapoolte kaasamises ning sellest sündivas sünergias. Usume koostöö jõudu ning erinevate inimeste panusesse.

Igale projektile läheneme rätsepa-stiilis – komplekteerime konkreetsete väljakutsete lahendamiseks vajaliku meeskonna, valime sobivad töömeetodid ja lahendused.
Võtame pidevalt mõõtu ideevõistlustel, et hoida end vormis ja leida seeläbi põnevaid tellimusi. Edendame eriala erinevatel rinnetel – õpetame ülikoolis, räägime ja kirjutame laiemale üldsusele maastikuarhitektuurist ning tegutseme erialaliidu töögruppides.

Terje Ong