Rapla gümnaasiumi arhitektuurne lahendus lähtub ainulaadsest koolikrundist: looduslik reljeef, mida kolmest küljest ääristab jõgi. Juurdeehitus on paigutatud jõekäänaku keskele nii, et sealt avaneksid panoraamvaated ümbritsevale maastikule ning lõunapoolne hoov.
Peasissepääs on paigutatud kahe hooneosa vahele, kuhu tekib privaatne kooli lipuväljak, mida võrdse tähtsusega ääristavad olemasolev hoone ja juurdeehitus: sealt on pääs uude fuajeesse ja sinna avanevad ka ajaloolise hoone pidulikud trepid. Väljaku ühte nurka moodustub astmestikust väliauditoorium. Madal ja seetõttu mugavalt kasutatava siseruumiga juurdeehitus arvestab olemasoleva hoonega, säilitades ka sealt vaated jõe poole. Olemasolev hoone on säilitatud võimalikult algsel kujul. On oluline, et kaks eri ajastutest ja eriilmelist hoonet toimiksid tervikuna, seega paikneb klassiruume ja õpetajate alasid mõlemas majas. Suuremad avalikuma kasutusega ruumid on paigutatud juurdeehitusse, sest olemasoleva hoone sisestruktuur seab olulised piirangud. Samuti on uues osas ruumid, millel on spetsiifilisemad tehnilised nõudmised nagu söökla, köök, aula, raamatukogu, auditoorium ja garderoob.
Uue hooneosa siseruum on lahendatud maksimaalselt sujuvana. Esimese korruse avatud alal viibides avaneb lainurk kadreering kogu ümbritsevale ja koolikruntide kontekstis ainulaadsele loodusmaastikule. Avatud lahendus võimaldab ka ökonoomset ristkasutust. Lihtsa mööblipaigutusega on pea tervet esimest korrust võimalik kasutada aulana erinevate ürituste korraldamiseks.
Salto AB