Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia laureaat 2019
Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia nominent 2019
Asukoht
Pärnu mnt 4, Suure-Jaani, Viljandimaa
Arhitektuur
Alvin Järving, Mari Rass, Ott Alver, Kaidi Põder, Katrin Vilberg, Gert Guriev, Liina-Liis Pihu, Märten Peterson (Arhitekt Must)
Sisearhitektuur
Riin Kärema, Kerli Lepp, Mari Põld
Peaprojekteerija
Novarc, projektijuht Kätlin Simberg
Tellija
Põhja-Sakala vald
Ehitaja
Eviko
Projektijuht
Taavi Mitt
Valmis
2019 veebruar
Fotod
Terje Ugandi, Tõnu Tunnel, Kristjan Lust

ESL žüriiliikmete kommentaarid

Tunnustust väärib selline ettevõtmine ühes väikelinnas niikuinii, aga asjaolu, et selle juures tulid mängu kõrgetasemeline arhitektuur ja sisearhitektuur, mis moodustavad selgelt homogeense terviku, on juba peaaegu, et üllatav.  Suure-Jaani tsaariaegsest tellisarhitektuurist inspireeritud arhitektuur kajastub ka tellisviimistlusega siseruumides,   selle vaheldumine õhulise klaasiga annab tasakaalustatud ruumimulje. Näha on sisearhitektil on lastud oma tööd teha ja ka detailides ei ole mindud mugavamat teed (ehitaja asendusettepanekud).

Leele Välja

Sisearhitektuur jätkab hoone arhitektuurset põhiideed – väikelinlikku keskkonna sulandamiseks koosneb hoone justkui mitmetest erinevatest justkui ümbritsevast keskkonna mastaabist lähtuvast hoonest, mille vaheala on justkui kokku ehitatud. Kontseptsioon on lõpuni välja mängitud, suured klaaspinnad ning tellisseinad toimivad koostöös hästi. Nii on tekkinud väga hästi väikelinlikku linnakeskkonda sobituv hoone.

Karli Luik

Sümpaatselt arhitektuurse tervikuga läbikasvanud sisearhitektuur. Meeldiv ja vastutustundlik materjalikasutus- tellis, laudis, epopõrandad. Laudis mõnusa moodsa retroviitena piisavas koguses ja suhestuses ümbritsevaga, sh. tellisseinaga, et mitte klišeeks minna. Meeldivalt soe kaasaegne sisearhitektuur- sume ja vaoshoitud, va. riietusruumid ja wc-d, mis must tervikust eristusid, minu silmis mitte positiivselt. Ilus suurte pindadega tervik, samuti meeldivalt väljatöötatud üksikud detailsed erilahendused nagu piirded, valgustus, infograafika, uksed. Osades detailides riigihanget tunda, aga seda ei saa sisearhitekti süüks panna.

Eeva Masso

Väikese linna inimestele väikest linna meenutav punasest tellisest kompleks. Soe, sõbralik, loogiline ja lihtne. Kaunis mahedas tonaalsuses hästi doseeritud vihjetega Eesti loodusele nii kontseptuaalses kujunduses kui ka materjalikäsitluses.

Liis Tarbe

  2622

Tervisekoda on õnnestunud lahendus Suure-Jaani väikelinna südames. Hoone arvestab ümbritseva keskkonnaga ja moodustab otsekui ansambli järvesilma ja selle kaldal kõrguva kirikuga. Sisekujundus on inspireeritud meie kaunist Soomaa loodusest – viiendast aastaajast. Ehitis on piisavalt kompaktne ja siin on külastajatele piisavalt ruumi ja hubasust. Siseneja tunneb, et ta on siia oodatud kogu perega.
Tõnu Aavasalu, Põhja-Sakala vallavanem