Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital / restaureerimine-rekonstrueerimine 2019 võitja
Sisearhitektide Liit / aastapreemia 2019 võitja
Asukoht
Johan Laidoneri plats 8, Viljandi
Rekonstrueerimine
Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid)
Kalju Kisand (Arhitektuuribüroo K+K)
Kaasa töötas
Maris Kerge
Tellija ja ehitaja
Astlanda Ehitus
Projektijuht
Rein Velja
Valmis
2018
Fotod
KAOS Arhitektid

ESL žüriiliikmete kommentaarid

Pieteeditundeline ja väljapeetud lahendus, mis balansseerib osavalt ajaloolise hoone väärikuse ja trendikate lahenduste vahel nii, et võidavad kõik. Eriti väärib esiletoomist hoone endisest sisehoovist kujundatud fuajee, mille kaevulaadset ruumi on osavalt liigendatud puidust ühendusteedega   koridori ja numbritubade vahel. Lisaks efektsele ruumimuljele on siin esiletoomist vääriv ka funktsionaalne lahendus, mis tagab parima võimaliku ruumikasutuse.  

Leele Välja

Elegantne siselahendus, kus uus ja vana moodustavad harmoonilise terviku, mõlemad elades omas rütmis, üksteist respekteerides ja täiendades.

Karli Luik

Imeline ajalooline materjal, millega väärikalt ümber käidud. Lisatud kihistus piisavalt tundlik, samas eristuvat uus ja jõuline. Kõik olulised märksõnad ette antud ajaloolise arhitektuuri poolt, sinna sisse integreeritud uus funktsioon kõikide tänapäevaste lisanõuetega, töömahukas protsess. Midagi ei paistnud olevat üle ega puudu, vana hoone kiiksud samuti meeldivalt alles jäetud kus võimalik, nt. sisehoovidesse avanevad toad jne.

Eeva Masso

Kindla käega vormistatud lahendus. Kõik asjad omal kohal. Mõnusalt kokku punutud uus ja vana. Rahulik, vaikne ja turvatunnet pakkuv.

Liis Tarbe

Park Hotell Viljandi on suurepärane näide tellijate, ehitajate ja arhitektide õnnestunud koostööst. Algupärane arhitektuur on oskusklikult põimitud moodsate siselahendustega. Rõõm on tõdeda, et hotelli külastatakse tihti ka puhtalt uudishimust ja tänu sellele oleme saanud juurde palju häid kliente ja koostööpartnereid. Hoone olemus toetab meie igapäevast töökeskkonda.
Kristjan Saar, hotellijuht