Maastikuarhitektide Liit / avalik ruum 2018 võitja
Maastikuarhitektuur
Edgar Kaare, Terje Ong (Maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum)
Arhitektuur
Arhitektuuribüroo BOA
Sisearhitektuur
Lennuk Sisearhitektid
Valmis
2017
Fotod
Erge Jõgela

Žürii kommentaar

Ühele maastikuarhitektuuribüroole oli aasta külluslik – aastatepikkuse sihikindla töö viljad said valmis. TajuRuum esitas kandidaatidena neli avaliku ruumi objekti, mis žürii hinnangul on kõik võrdselt head ja tunnustust väärivad, sestap ei toogi aasta 2018 mitte üht valitud preemiatööd, vaid ühe preemiabüroo. Valminud objektid paiknevad laiali üle Eesti, igal tööl on oma isikupära, funktsioon ja paiga vaim. Samas on neis tunda ühtset käekirja – head ruumitaju – just TajuRuumi nime vääriliselt.

Naerumaa lasteaed teeb ristkasutuse idee puust ja punaseks. Tuleb loota, et idee levib ja leitakse mujalgi võimalusi  lasteaedade külje all asuvaid  mänguväljakuid ka piirkonna teistele lastele külastamiseks usaldada.

Teele Nigola,

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia žürii liige

Vaata ka TajuRuumi projekte Annelinna kergliiklustee, Mäetaguse põhikooli välisruum, Teemanti park

  1207

Miks ma ei saa käia laupäeval ja pühapäeval lasteaias, siin on nii tore! Mina ei taha kodus olla, tahan olla sinuga iga päev. Meil on nii head söögid. Õhtuti on lastel igapäevane jutt, miks sa nii vara järele tuled, ma ei taha koju minna.
Naerumaa lasteaia lapsed ja vanemad

Maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum projekteerib välisruume. Büroo kujundab peamiselt avalikke ja poolavalikke ruume, nagu parke, tänavaid, väljakuid ja õppeasutuste hoovialasid, aga tegeleme ka eraaedade, kortermajade, tehaste ümbrustega jms. Koostame lahendusi ideekonkursi eskiisist kuni tööprojekti staadiumini. Iga projekt on väljakutse ning hoiame teemaderingi võimalikult avarana.

Igapäevaselt teeme tööd selle nimel, et tõsta targalt valitud lahenduste kaudu meie elukeskkonna kvaliteeti. Meie tugevus peitub erinevate spetsialistide koostöös, osapoolte kaasamises ning sellest sündivas sünergias. Usume koostöö jõudu ning erinevate inimeste panusesse.

Igale projektile läheneme rätsepa-stiilis – komplekteerime konkreetsete väljakutsete lahendamiseks vajaliku meeskonna, valime sobivad töömeetodid ja lahendused.
Võtame pidevalt mõõtu ideevõistlustel, et hoida end vormis ja leida seeläbi põnevaid tellimusi. Edendame eriala erinevatel rinnetel – õpetame ülikoolis, räägime ja kirjutame laiemale üldsusele maastikuarhitektuurist ning tegutseme erialaliidu töögruppides.

Terje Ong