Žüriid 2020

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali žürii

Emil Urbel
Žürii esimees, arhitekt
Maarja Valk-Falk
Merle Karro-Kalberg
Liina Jänes
maastikuarhitekt
Merike Rehepapp
tootedisainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud
Koit Ojaliiv
arhitekt
Mait Väljas

Eesti Arhitektide Liidu Arhitekti Aastapreemia žürii

Samuli Woolston
arhitekt (Soome)

Eesti Arhitektide Liidu VÄIKE žürii

 

Indrek Allmann
arhitekt
Karli Luik
arhitekt
Lidia Zarudnaja
kirjanik
Jan Kaus

Eesti Arhitektide Liidu tudengipreemia žürii

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia žürii

Mari Koger
sisearhitekt
Kaire Kemp-Tišler
sisearhitekt
Kalle Komissarov
arhitekt
Evelyn Fridolin

Eesti Sisearhitektide Liidu Vello Asi nimeline tudengipreemia

Vello Asi on olnud aastakümnete vältel võtmepersoon sisearhitektuuritudengite koolitamisel, nende kujunemisel isiksuseks ning oma ala professionaaliks. Tema põhimõtted, eetika ja suhtumine töösse ja loomingusse on väärtushoiakud, mida loodame näha ka tänaste noorte sisearhitektide juures.  Seega antakse seekordne tudengipreemia välja Vello Asi nimelisena. Tudengipreemia on žüriiväline preemia ning see antakse välja Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostöös.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia žürii

Maastikuarhitektide liidu aastapreemiatele laekus sel aastal rekordilised 34 projekti. Žürii valis nende hulgast 12 nominenti neljas kategoorias.

„Väga hea meel on näha, et maastikuarhitektuuri osa hea elukeskkonna kujundamisel on aina rohkem hakatud väärtustama, ning seda näitab ka eelmisest aastast kaks korda rikkalikum saak. Esitatud on töid tervest Eestist ja ka väga väikestel kohtadel on ette näidata nii mõnigi heatasemeline projekt. Stiililiselt oli pilt mitmekesine, mõõtu võtsid nii päris väikesed objektid kui ka suurejoonelised linnaruumi ümberehitused. Kõik see tegi žürii töö päris keeruliseks, kuid raske valik näitab ka kvaliteedi taset,“ hindab esitatud projekte žürii esinaine Elo Kiivet.

„Linnasüdamete uuendamine jätkub veel hoogsalt, mistõttu väärisid need omaette kategooriat. Avalikus ruumis paistsid silma väga eriilmelised ja tundlikud lahendused, mis järgisid julgelt minimalistlikku, kuid väga kohatundlikku joont. Uute kortermajade juures asuvast mõnusast ja tegevusrohkest väliruumist on saanud oluline argument kodukoha valikul ja seda kasutavad oskuslikult ka arendajad. Lisaks tõusid esile täiesti erilised projektid, mille väärtus ulatub pelgast ruumikujundamisest palju kaugemale,“ lisab Kiivet.

Piia Kuusiniemi
maastikuarhitekt (Soome)
Laura Männamaa
maastikuarhitekt
Sulev Nurme
maastikuarhitekt
Elo Kiivet
arhitekt
Kristi Grišakov
urbanist-linnaplaneerija

Arhitektuuriajakirja MAJA ja kultuurilehe SIRP artiklipreemia žürii

Maarin Mürk