Arhitektide Liit / arhitekti aastapreemia 2018 nominent
Asukoht
Riia 25, Tartu
Arhitektuur
Tõnis Arjus UNStudio
Projekt
2016
Valmis
2017
Tellija
Tartu Linnavalitsus
Ehitaja
Embach Ehitus
Arhitektuursed sõlmed
ENAR Envolventes
Konstruktiivne osa
Ivo Roolaht (Roolaht ja Partnerid)
Fotod
Maris Tomba

  1203

Tartu linnal tellijana on väga hea meel, et me osalesime partnerina rahvusvahelises koostööprojektis Osirys, mille tulemusel valmis projekti demohoonena Tartu Mart Reiniku kooli staadionihoone. Sellistes innovatsiooniprojektides on alati paras annus ettearvamatust ja ootamatusi – kas kõik planeeritu õnnestub, kas tähtajad peavad ja eesmärgid saavad täidetud – ning ei saanud ka meie selles projektis ilma nende küsimusteta.  Seda enam oleme tänulikud meie Eesti partneritele, kelle panus ja paindlikkus aitasid saavutada hea lõpptulemuse. 
Priit Metsjärv, Tartu Linnavalitsuse Ehitusteenistuse juhataja

Reiniku kooli staadionihoone on välja kasvanud 12 riigi ligi 20 erineva ettevõtte koostööprojektist nimega Osirys. Projekti eesmärk oli töötada välja fassaadi ja siseseinte elemendid ning astuda suur samm edasi väiksema ökoloogilise jalajäljega materjalide ja nendest kokku pandud konstruktsioonielementide arendamisel. Selleks töötati muuhulgas välja uuenduslikud biokomposiitmaterjalid.

 

Tartu asus projekti partneriks hetkel, mil suur osa materjali uurimustest ja lahendustest oli juba välja töötatud. Partnerluse eesmärk oli luua Tartusse objekt, mis reaalsetes tingimustes katsetab väljatöötatud lahendusi.

Näidisobjektiks valis Tartu linn Reiniku kooli staadioni olmehoone, mille järele on olnud vajadus juba tükk aega. On võrdlemisi harukordne, et lihtne olmehoone, kus paiknevad riietus- ja pesuruumid, ladu ja juhendajate ruum, sai mainitud projekti kaudu läbimõeldud arhitektuuriteoseks.

Tõnis Arjus