Sisearhitektide Liit / aastapreemia 2018 nominent
Asukoht
Põhja pst 27A, Kultuurikatel, Tallinn
Sisearhitektuur
Tomomi Hayashi, Mari Põld, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve
Metallkonstruktsioonid
Koddi (vahekorrused ja trepid)
Tellija
Division
Ehitajad
Astlanda Ehitus, Rand ja Tuulberg
Fotod
Kristiin Kõosalu

  1056

Varasemast koostööst teadsime, et see meeskond tunneb meid ning saab eelarve ja hoone põhiprojektist tulenevate piirangute kiuste hästi hakkama. Korrustel ja korpustes on igal agentuuril oma pesa. Kõike ühendab ühis-, töö- ja puhkeala, mis on nagu klubi, kus saavad kokku eri loovagentuuride ideed, et koos projekte teostada, õppida või lihtsalt lõunatada ja vahel ka pidu pidada. Lahendus töötab hästi - seda näitavad edukad ühised uued ettevõtted ja projektid ning Kultuurikatlas kasvavad start up'id.
Riho Pihelpuu, Creative Fuel

KULTUURIKATLAS LOOVETTEVÕTTEID ühendav klaster Creative Fuel soovis ühe katuse all asuvaid firmasid ka omavahel koostööle innustada ning lua selleks ruumiliselt soodsa keskkonna. Kerge see ülesanne polnud, sest igal ettevõtel on ju ka omad vajadused. Ruumid on hoones keerulised, paiknevad kohati poolkorrustena, mõnes kohas on sopilised, mõnes kitsad ja pikad. Kuna majal on palju sissepääse ja see on läbikäidav, logistiliselt keeruline, tekkis sellestki hargnevusi. Soovisime liikumist suunata ühte kohta ja lõime ühisalasid: koosolekuruume, söömisala, kus inimesed omavahel tutvuksid ja suhtleksid. Tõsi, universaalsuse taotlus kahandas esialgset plaani teha midagi isikupärasemat, samas on too ühisala ka praeguse lahendusega hubane.

TÖÖSTUSLIKKUST JA AJAS TEKKINUD kihistusi tahtsime säilitada. Võimendasime kontraste vana ja uue vahel, kõrvutades robustseid pindu puhaste ja rahulikega, kasutasime peegleid –  sekretäri boks, mis on ruum ruumis ja kaeti väljast peeglitega, neeldub nüüd ümbritsevasse.

Samas ei pingutanud me disainiga üle ja nii pääseb detailirohke keskkond ise mõjule. Ühes koosolekuruumis jäid seintele näiteks ehitajate märkmed ja grafiti.

Meie endi lemmikkohad on katuseterrassil, kust avanevad suurepärased vaated.

SELLISED PROJEKTID, kus hoone esmaseid kasutusfunktsioone säilitada ei saa, ent hoone tehakse korda, on väga tänuväärsed! Maja seintes on selle ajalugu alles. Põnev ruum on ilus! Ja meenutades Leonhard Lapini ütlust, et maja peab olema igast küljest vaadeldav – sama võiks kehtida ka ruumi kohta.

Mari Põld, Tomomi Hayashi, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Ruumipilt 2018