Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia laureaat 2019
Asukoht
Tervise 28, Tallinn
Sisearhitektuur
Mari Põld (T43 Sisearhitektid)
Kaasa töötas
Helen Teetamm
Kunstiteosed
Ulla Saar
Tellija
SA Tallinna Lastehaigla
Ehitaja
Dreibau
Foto
Tõnu Tunnel

ESL žüriiliikmete kommentaarid

Väga keerulise lähteülesandega objekt, kus meditsiiniliste seadmete, funktsionaalsete vajaduste   ja hügieeninõuete vahel on seatud eesmärgiks tagada võimalikult meeldiv ja kodune keskkond emadele, kes oma ravi vajava vastsündinuga seal sageli pikki nädalaid ja kuid koos viibivad.  Intrigeerivalt mõjub ilma akendeta koridori kiiskavvalge lahendus, mis vastupidiselt tavaeeldustele ei mõju külmalt ja steriilselt vaid hoopis helgelt ja soojalt. Siin on kindlasti oluline roll õigel valgustusel, kaasa aitavad ka vähesed valitud puiduspooniga elemendid.   Palatid on võrreldes algse lahendusega muudetud privaatseteks üksiknumbriteks, kus igal ühel ka oma vannituba. Hoolikalt valitud värvid ja mööbliesemed (neist igaüks on hoolikalt valitud, osa ka tellimusel tehtud). pakuvad meeldivat õhkkonda. Nagu Suure-Jaani Tervisekoja puhulgi, on ka siin rõhutamist vääriv, et kõrgetasemeline professionaalne sisekujundus on saanud osaks tervishoiuasutusele – kahjuks ei ole see asjaolu veel päris igapäevaseks saanud.  

Leele Välja

Väheste vahenditega saavutatud südamlik keskkond, kus haiglakeskkonnnas on saavutatud sõbralik, hooliv ruumikogemus. eraldi on märkimisväärne nn. protsendikunsti osav ja siselahendust rikastav integreerimine sisearhitektuursesse tervikusse, kus protsendikunst ei ole eraldiseisev lisa, vaid oluline osa terviklikust keskkonnast.

Karli Luik

Õnnestunud lahendada nii emotsionaalselt kui ka tehniliselt väga keeruline ruum suurepäraselt. Mitte haiglalik värvivalik, loomuliku valguse võimaluste piires ära kasutamine, meeldiv kunstliku valgustuse lahendus. Mõjub tervikuna. Tehniline pool ei domineeri, see on väga hoolikalt sisearhitektuuri sisse integreeritud. Eriti sümpaatne oli %kunsti tihe põimumine sisearhitektuuri, samas hästi lihtsal viisil. 

Igati lihtne, leidlik, vastutustundlik ja ruumilist väärtust loov sisearhitektuur.

Eeva Masso

Leebe, inimlik, hell ja soe. Enim meeldis, kuidas vabakäe graafika suutis muidu kõvade pindadega ruumi üldmulje pehmeks ja hubaseks muuta.

Liis Tarbe

  1320