Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominent 2022
Sisearhitektuur
Argo Vaikla, Katrin Vaikla, Kristoffer Vaikla, Kaidi Org, Mari-Liis Süld (Vaikla Disain)
Projektimeeskond
Tiina-Mai Nummert, Karl Anders Vaikla
Tellija
Tõnu Uustalu, EFTEN Capital
Ehitaja
Mihkel Kruuse, Fund Ehitus
Fotod
Kristoffer Vaikla

  972

See on olnud suurepärane, professionaalne ja usalduslik koostöö! Radisson Collection on Radissoni hotelliketi kõrgeim bränd ja kogu loodud sisearhitektuur toetab Collection’i kontseptsiooni täielikult. Me soovime, et meie külalistele jääks Eesti meelde väga erilise ja külalislahkena ning ka majast lahkumata saaksid nad erakordse elamuse.
Ain Käpp, peadirektor

Hotelli sisekujunduse lähtekohaks on Radisson Collectioni kaubamärgi põhimõtted – pakkuda esmaklassilist elustiilikogemust modernses ja luksuslikkust rõhutava disaini ja materjalivalikuga hotellis. Samas anti sisearhitektidele suhteliselt vabad käed otsustada, millise ideestikuga etteantud standarditele vastav tööd teha. Kuna Radisson Collectioni hotelle on üle maailma, pidi selle ruumides viibides olema tunnetatav, millise riigi collection’iga on tegu. Nõnda loodi hoone sisearhitektuuriga ühtlasi justkui Eesti visiitkaart.

Kohalikku lugu jutustab hotellitubade, koridoride, konverentsiruumide ja restoranide seintel eksponeeritud fotoprojekt „Siin”. Piltidel on abstraktses võtmes kujutatud Eesti loodust. Fotoprojektist sai hotelli sisearhitektuuri kese. Metafoorselt kandub loodus piltidelt üle ka ruumidesse, nende puitpaneelidesse, mööblisse ja kalavõrkudest taastoodetud vaipadesse.

Hotellis on kolm erinevat tubade disainitüüpi: collection, superior ja premium,  lisaks sviidid. Uuendusena on hotellis nüüd fitness-sviidid – nimelt neist ruumidest, millest avanevad vaated on ümbritsevate kõrghoonete tõttu väga ahtad, tehti treeningupaigad  ja saunad, et paremad vaated jääksid numbri teistele tubadele.

Enne uuenduskuuri puudus hotellis spaa. Kuna maja neljas korrus oli 2000. aastatel ehitatud kontoriruumideks ja korrusekõrgus oli madal, osutus spaa lisamine küllaltki keeruliseks insenertehniliseks väljakutseks. Basseini sügavuse saavutamiseks tuli siseruumi luua astmestik ja vee raskusjõu kandmiseks lisada täiendav talastik.

Esimesel korrusel paiknevad restoran ja baar. Baaris said sisearhitektid eksperimenteerida ka pleksiklaasist torudega, mis on ühteaegu nii valgustid kui ka ruumijagajad.  Radisson Collectioni ideega sobitus väga hästi see, et sinna tuli MEKK – Moodne Eesti Köögikunst – justkui üks modernne eestilik element, mis täiendab sisearhitektuuri loodud pilti.

Viimasele korrusele loodi lahendus restoran-baarile Issei, mille jaapani-peruu maitseelamusi kõige muu kõrval toetab seinaviimistluses kasutatud põletatud puidupinnaga yakisugi paneelindus.

Hotelli teisel korrusel paikneb konverentsikeskus, mis ruumide siirdeseinade avamisega muutub avatud pinnaga messialaks.

Hoone eriilmelisi funktsioone seovad üheks läbivalt kasutatud materjalid, vormikeel ja tumedapoolne koloriit. Nõnda on hotellis liikudes tunda, et ümbritsev moodustab ühe luksusliku terviku.