Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominent 2024
Arhitektuur
Arhitektibüroo Siim & Põllumaa
Sisearhitektuur
Kätlin Ölluk, Kristin Boginski, Kaia Jõks (Aeris)
Tellija
Ellex Raidla Advokaadibüroo
Ehitaja
Nordecon
Fotod
Tõnu Tunnel
Asukoht
Ahtri 4, Tallinn

  136

Ellex Raidla advokaadibüroo uue kontori töökeskkond on inspireeritud meie brändingust, mille märksõnadeks on edukosmos, tulevikkusuunatus ja jätkusuutlikkus. Projektis sai kaasa lüüa kogu Ellexi tiim. Meie jaoks oli suurim väärtus kogu meeskonna mahutamine samale korrusele ja sotsiaalse ala loomine, kus kolleegid saavad vahetult suhelda. Soovisime leida lahendusi, mis oleksid nii-öelda meie nägu, nagu köökide akustilised vildist laed, dekoratiivsed kanepibetoonist kivid avatud aladel ning futuristlikud valguslahendused. Koostöö sisearhitektiga sujus suurepäraselt ¬– võib lausa öelda, et mõtlesime samas suunas. Me saime oma igatsetud vau-efekti ja naudime seda tänaseni.
Kaidi Kirs, Ellex Raidla büroojuht

Eesti üks juhtivaid advokaadibüroosid, Ellex Raidla, astus organisatsioonina suure sammu, luues endale uue kontori. Et tulevased tööruumid saaksid võimalikult head, korraldati sisearhitektuurikonkurss, mille tulemusel kavandas uue büroo interjöörid sisearhitekt Kätlin Ölluki juhtimisel AERIS.

Sisearhitektide tööd suunas Ellex Raidla uus teemaliin „Edukosmos”. Selle inspiratsiooni alusel jagas Kätlin Ölluk kontori ruumiplaneeringu neljaks „orbiidiks”, millest üks on külalistele mõeldud avalik ala ja kolm privaatset kollektiivipesa koos töötubadega. Tellija sooviks oli uues kontoris paisata segi harjumuspärased töögrupid ning võimenda kolleegide omavahelist suhtlust. Väljakutseks osutus ka arvukate kabinettidega planeering, mis kõik pidid ära mahtuma hoone akendega perimeetrisse. Advokaadibüroole omaselt tuli tagada kontrollitud privaatsusega ruumid, mistõttu pidid sisearhitektid leidma nutikaid lahendusi ruumide ja kommunikatsioonide paigutamiseks ning sobiva akustika loomiseks. Ent tulemus jäi õhuline, rahulik ja keskendumist toetav.

Ruumilahendust toetavad sisearhitektide kavandatud ühisalad – köögid ning mitmesugused puhke- ja koosolekunurgad. Need on lahendatud lükandseintega, võimaldades koosolekuruume ja ühiskööki vajadusel laiendada, mahutamaks kogu meeskonna. Arvestades, et kollektiivis on üle 80 inimese ning lisaks töötavad büroos ka praktiseerivad üliõpilased, on paindlikud ruumilahendused olulised. Ühisalade valgustus on maitsekas, luues hubase ja süvenemist soodustava keskkonna.

Bürood ilmestavad kenasti viimistletud materjalid, nagu puit, klaas ja kivi, mis lisavad interjöörile elegantsi. Teadlikult on valitud kunsti ja disaini – ühtlasi jäävad silma noore eesti disaineri Hannah Segerkrantzi kanepibetoonist loodud kiukivid. Kirsiks tordil on büroost avanevad kaunid vaated Tallinna vanalinnale, sadamale ja Linnahallile –  töötamine sellises keskkonnas on kindlasti inspireeriv.