Maidla Loodusvilla pakub omanäolist ja luksuslikku ööbimisvõimalust Rapla külje all ajaloolise Maidla mõisa läheduses. Hoone ise on kõike muud kui tavaline hotellituba. See asub kidurate kaskede vahel soo piiril ja ala on suurvee ajal kuni põlvini üle ujutatud. Mööda laudteed pääseb hoone ees olevale terrassile ja sealt üle meetri maapinnast kõrgemal asuvasse hoonesse. Kogu maja on kaetud terrassidega – seal on madalam hommikuterrass, astmed katusele ronimiseks ning puude latvade kõrgusel päikeseloojangu ja tähtede vaatlusteks mõeldud õhtuterrass. Ümbritsev ala on koduks mitmetele linnu- ja loomaliikidele, seega toimib hoone ka kui vaatlustorn.
Hoone projekteerimisel oli oluline tagada minimaalne vajalik ruum, pakkudes samas luksulikku kasutajakogemust ja sidet ümbritseva loodusega. Maja kuju on jaotatud mitmeks kolmnurgaks. Ebatavaline põhiplaan mahutab mugavalt tuulekojaga sissepääsu, kus asub nii garderoob kui minibaar. Kolmnurkne magamistuba pakub panoraamvaadet voodist looduskaunile soomaastikule. Kesksel kohal on kamin ning ruumi saab jagada kardinatega mitme funktsiooni vahel – magamistuba ja eraldatud töötegemise- või puhkeala koos tumbadega. Väikeses tualettruumis on maast laeni peeglid ja Eestis esmakordselt kasutusel olev põletustehnoloogial tualett. Hoone astmete alla on peidetud kütmata teenindusruum, seal on nii tehnoseadmed kui ka koristustarbed.
Kogu hoone fassaad, terrassid ja katus on kaetud ühe monoliitse materjaliga. Kaskede alla on kontrastiks sügavpruun ja vastupidav termotöödeldud kitsa profiiliga saarelaud. Ka siseruumis on klaasi ja tumeda vooditaguse seina kõrval domineerivaks materjaliks sama termopuit. Kogu hoone on detailideni läbi töötatud sama autori käekirjaga – nii maastikku sobitumine, arhitektuur kui ka sisearhitektuur on hoolikalt ja terviklikult läbi mõeldud. Ka ruumi endasse on arhitekt valinud Eesti kaasaegse tarbekunsti paremiku alates keraamikast kuni hommikumantliteni.
Tekst: Mari Hunt