SA Kunstihoone, Lasnamäe linnaosavalitsus ja Kultuurikeskus Lindakivi sõlmisid koostöölepingu, et toetada Tallinna Kunstihoone peahoone kapitaalremondi ajal näitusesaali ajutist kolimist Lasnamäele ning seeläbi edendada kultuuritegevust ja lõimumist Lasnamäe linnaosas. Tegemist on ajutise satelliitobjektiga, mis tagab Kunstihoone kui olulise näituseruumi järjepidevuse, asudes sealjuures ebatraditsioonilises kohas. Seetõttu oli üks eesmärk, et paviljon oleks tähelepandav ja meeldejääv.
Arhitektuurse lahenduse lähtepunktiks on lisaks funktsioonile ka linnaehituslik situatsioon ning ümbritseva keskkonna isikupärad. Paviljon on välisperimeetril ruudukujuline, mille keskele moodustab ümbritsev ruumivöö privaatse sisehoovi. Kogu hoone katus on lõuna suunas kaldu, mis tagab rohkem päiksevalgust sisehoovi ning muudab hoone spetsiifilise kuju tajutavaks ka Lindakivi silla poolt vaadates, et tekitada juhuslikus möödakäijas huvi minna vaatama, mis seal sisemuses toimub.
Paviljon koosneb kahest sümmeetrilisest poolest ja on toodetud tehasemajana identsetest moodulitest. Hoonet saab korduvalt kokku ja lahti monteerida, andes ajutisele kunstihoonele võimaluse ka järgmiseks elutsükliks. Katus on kaetud kukeharjamatiga, et muuta katusepind ka kõrvalasuvatest kõrgetest hoonetest vaadates atraktiivseks.
Kaldkatusest ja hoone põimumisest ümber hoovi on loodud isikupärase kujuga siseruum – näitusesaal, mille laius on ühesugune, kuid kõrguslik varieerumine (ca 2m-7m) loob väga erinevate proportsioonidega galeriipindu, mis võimaldab korraldada erineva mastaabi ja suunitlusega näitusi. Sisuliselt on tegemist ühe ringikujulise ruumiga, mida saab vastavalt iga konkreetse näituse vajadustele sektsioneerida ja kujundada.
Salto