Sisearhitektide Liit / tudengipreemia 2018 võitja
Autor
Karolin Kull
Fotod
Päär Keedus, Karolin Kull, Are Tralla

Žürii kommentaar

Vello Asi on olnud aastakümnete vältel võtmepersoon sisearhitektuuritudengite koolitamisel, nende kujunemisel isiksuseks ning oma ala professionaaliks. Tema põhimõtted, eetika ja suhtumine töösse ja loomingusse on väärtushoiakud, mida loodame näha ka tänaste noorte sisearhitektide juures.  Seega antakse seekordne tudengipreemia välja Vello Asi nimelisena.

Tudengipreemia on žüriiväline preemia ning see antakse välja Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostöös.


  384

Kõike kogu aeg küsimuse alla pannes on Karolin Kull õppejõududele tõeliseks nuhtluseks. Õpetajaametist huvitatute jaoks on aga tema näol tegemist suurepärase väljakutsega. Pingutame omalt poolt, et Karolin kahtleks kõiges ka tulevikus, õppides samaaegselt vastuseisuga kaasnevaid energialaenguid soodsas suunas juhtima. Preemiaga pärjatud objekt on hea näide Karolini arukast ning tundlikust vormi- ja konstruktsioonitunnetusest, esindades sisearhitektuuriosakonnas aastakümneid levinud väärtusi omal parimal moel.
kooli juhtkond

„Naudin vaatleva pilguga uitamist. Uusi mõtteid saan looduslike vormide ja tekstuuride maailmast enda ümber. Samas hindan ka nüüdisaegsust, kus naturaalselt esinev on ümber tõlgitud tänapäevasesse. Lisaks füüsiliselt ümbritsevale meeldib mulle katsetada ka virtuaalsete vormide ja nende tunnetusega. Ideede rakendamises mängib minu jaoks olulist rolli kõhutunde järgmine, samuti pean lugu lihtsusest. Tihti on parimaks lahenduseks keeruka idee lihtsustamine loomulikuks ja universaalselt mõistetavaks.”

Karolin Kull

Ruumipilt 2018