Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital / arhitektuur 2018 nominent
Asukoht
Nõmme, Tallinn
Arhitektuur
Ott Kadarik, Mihkel Tüür (Kadarik Tüür Arhitektid)
Kaasautorid
Krista Kohv, Kristi Tuurmann, Tanel Trepp
Sisearhitektuur
Kaire Kemp-Tišler (Sisearhitektuuribüroo ArtAku)
Tellija
Eraklient
Projekt
2014-2017
Valmis
2017
Fotod
Tõnu Tunnel

  923

Läbisime koos arhitektidega värvika teekonna, kus nende esmalt välja pakutu ning meie nüüdseks koduks olev maja erinesid kardinaalselt. Oleme tulemusega väga rahul, iga kord koju jõudes silm puhkab. Hindame väga arhitektide professionaalsust, loomingulisust, kannatlikkust ning oskust sobitada arhitektuur ümbritsevasse keskkonda. Mainimata ei saa ka jätta mõnusat õhkkonda, mis kogu protsessi saatis.
Tellija

Üksikelamu rekonstrueerimise ja laiendamise projekt säilitab praeguse L-kujulise hoonestuse struktuuri esimesel korrusel. Halvas seisukorras olnud viilkatusega teise korruse maht asendati madalama lamekatusega mahuga.

Ümberehituses säilivad praeguse garaaži, sauna ja sissepääsu asukohad krundi ja elamumahu suhtes. Garaaž  paikneb vastu krundi kirdepoolset külge ligipääsuga Aate tänava poolt. Krundile on planeeritud kaks parkimiskohta.

Fassaadid on kaetud lehiselaudisega ning hoonet ümbritsev räästaalune on ääristatud lehisest fassaadielementidega, mis loob tugistruktuuri hoonele kasvavatele ronitaimedele ja töötab ka päikesevarjestussüsteemina. Lehislaudisega kaetud räästaalune katab ka terrassi köögi ja elutoa ees. Kasutatavate materjalidega sulandub hoone ümbritsevasse keskkonda ja loodusesse. Krundile planeeritud autode varjualune ja piirdeaed on samuti puidust ja haakuvad nii ümbritseva keskkonna kui ka projekteeritud eramuga.

Hoone esimesel korrusel paiknevad garaaž, tuulekoda, garderoob/panipaik, wx elutuba, söögituba, köök ja saun koos duširuumi, wc, eesruumi ja leiliruumiga. Hoone teisel korrusel paiknevad vannituba, kolm väiksemat magamistuba ja üks suurem magamistuba koos vannitoa ja wc-ga. Hoone keldris paiknevad panipaik, moosiruum, tehnoruum ja stuudio.

 

Kadarik Tüür Arhitektid