Asukoht
Nõmme, Tallinn
Sisearhitektuur
Riina Harik (Saha In)
Kaasa töötas
Kadri Ruusna (Saha In)
Arhitektuur
Emil Urbel, Andrus Mark (Arhitektibüroo Emil Urbel)
Tellija
Eraklient
Ehitaja
1Partner
Fotod
Katrin Uusoja

  820

Koostöö sisearhitekti, arhitektide ja ehitajaga oli niivõrd meeldiv, et sellest saigi ainult sündida üks detailides terviklik ja elegantselt hubane kodu. Oleme lõpptulemusega äärmiselt rahul ning naudime iga kodus veedetud hetke.
omanik

TELLIJA SOOVIS interjööri, mis moodustaks terviku Emil Urbeli loodud arhitektuuriga. Oluline oli mõelda nii väljast sisse kui ka vastupidi, pakkuda kaunilt komponeeritud lõpetatud vaateid.

MULLE MEELDIB, et tulemus on hästi arhitektuurne. Siin on palju puhast pinda, kus on eksponeeritud materjali ilu. Eriti suurejooneline ja keskne on elutoa kamina lahendus. Gaasikaminaga sein on kaetud suurte, maast laeni slääbidega, mille oma ala meistrid oskuslikult eri nurkade all kokku liimisid. Kõik laed ja seinad on helehalli värvi. See toob esile olulised detailid ja dekoratiivsed elemendid. Palju sai nuputatud lae ülemikute, valguskarniiside, ribide ja ventilatsiooni lahendustega.

PROTSESS. Iga detail on osake tervikust, siin polnud tähtsaid ja vähem tähtsaid teemasid. Moodsad tehnilised lahendused võimaldavad teostada ühe suuremaid ideid. Lükanduksed on ilma nähtavate siinilahendusteta; kolme meetri kõrgustel pöördumistel, mida võib liigutada elegantse kergusega, on põrandal ja laes vaid minimaalsed punktkinnitused. Kauniks detailiks on ka eridisainina loodud käepidemed. Natuke omapärasem lahendus on elutoa põrand. Ruumi perimeetrit ääristab tume looduskivi, keskpõrandal on ruutu paigutatud tammelaudparkett, mida omakorda raamivad wengepuust liistud.

HUVITAVAKS JA HARIVAKS kujunes nii mulle kui ka kohalikule tootjale erimööbli tegemine. Vahel tasub jonni ajada ja soovida lahendusi, mille teostamine tundub võimatu. Tihti jääb mõni erilisem idee sobiva furnituuri puudumise taha. Seekord tasus otsimine ja katsetamine vaeva ning me saime väga popid ja minimalistlikud vitriinkapid – mida väiksemad on kinnitused, seda õhemaks saab mimnna ka konstruktsiooniga.

Riina Harik

Ruumipilt 2018