Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominent 2023
Sisearhitektuur
Kärt Tähema (KT Disain)
Riina Harik (Saha In)
Arhitektuur
Arhitektuuribüroo PLUSS
Fotod
Terje Ugandi


Mustrite ja materjalide rohkus ning elementide robustsus mõjub siinses interjööris lõbusa, hubase ja värskena. Suuri ja raskeid detaile tasakaalustavad looduslikud toonid, materjalid ning hoolega valitud pehmem sisustus ja dekoor. Positiivsena mõjub betooni ja kivi loominguline käsitlus.

Heleri Nõmmik

  409

Meie märksõnad uuele büroole olid avar, hubane ja kodune. Soovisime, et sisearhitektid looksid paiga, kuhu soovid tööle tulla ning väljaspool tööaegagi kolleegidega koos viibida. Sisearhitektide Kärt Tähema ja Riina Hariku loodud NOBE töökodu on inspireeriv ja pakub võimalusi koguneda väiksemas ja suuremas koosluses, olgu selleks vähem formaalne töökohtumine kaktuste all sauna lounge’is, ühised lõuna- ja õhtusöögid terrassil, loengusarjad või suurema hulga külaliste võõrustamine elutoas. Ning boonuseks on igast suunast avanev ahhetama panev vaade.
Angelika Sarap, NOBE personalijuht

Ülemiste City uue, 11-korruselise Alma Tominga büroomaja kõige viimasel korral on end sisse seadnud Nobe töökodu, mis pakub pea neljakümnele inimesele kohta, kus töötada või ühiselt aega veeta. Moodne kontor on paik, kus töötaja soovib olla ka enne ja pärast kontoritunde. Nobe puhul on see hästi õnnestunud.

Sisearhitektid Kärt Tähema ja Riina Harik on jaganud umbes 400-ruutmeetrise kontori mitmeks eri tsooniks, kuhu jäävad nii kontorid, koosolekupinnad kui ka üldalad. Igal tsoonil on oma meeleolu, kuid kõige olulisem on end hästi tunda, seda nii tööd tehes kui ka puhates. Arhitektuurilt lakooniliste ja minimalistlike pindade pehme miljööga karakter tuleneb soojadest toonidest sisustuses. Materjalidest on kasutatud puitu, kivi, tellist, nahka ning siin-seal betooni. Parema päevavalguse ja avaruse eesmärgil lõpevad fassaadiga ristuvad siseseinad klaaspaneelidega. Interjööri toonid ja alatoonid on valitud naturaalselt soojad, pakkudes kodust tunnet.

Klaasfassaad kogu perimeetris lubab nautida kauneid vaated linnale ja kaugemalegi. Avar katuseterrass on orgaaniline jätk interjöörile. Ent ka sees on paljut, mida uudistada. Torkab silma, et kõigeks on jäetud mugavalt palju ruumi – see ei pruugi olla kontorite puhul tavapärane. Töötubades on piisavalt pinda enda pööramiseks ja liigutamiseks, aga üldaladki on tõeliselt avarad, mitte mingid kapitagused. Vastavalt tujule on sobiv töönurk kas ühisalal, elutoas või loungeis. Diivanid on laiad ja kodused, kus saab lebotada nii hommikukohvi juues kui ka õhtul. Büroo töötajad veedavadki tihti ühiselt õhtuid, mängides näiteks lauamänge või kokates põnevaid roogasid. Lisaks saab käia saunas ning nautida mahedat äraolemist suurel terrassil, vaadeldes lennukite maandumist ja õhkutõusu. Seega, milleks üldse minna koju või linna peale, kui kõik vajalik on tööl olemas?